Lepení samolepicích fólií

NÁVOD NA LEPENÍ SAMOLEPICÍCH FÓLIÍ DIMEX

Materiál:

Samolepicí fólie DIMEX jsou speciální fólie vyrobené a upravené na základě dlouholetých zkušeností. Vrchní vrstvu tvoří PVC fólie, jejíž povrch je upraven lakováním, díky kterému je tloušťka fólie až 0,22 mm. Touto úpravou byla dosažena vysoká oděruvzdornost, stálobarevnost a omyvatelnost a zároveň tyto fólie nestrácejí termoplastickou pružnost. Na spodní části je nanesená hrubá vrstva lepidla s vysokou lepivostí. Nejspodnější vrstvu tvoří podkladový papír, na kterém je naznačena centimetrová mřížka, která usnadňuje stříhání požadovaného rozměru.

Použití:

Speciální samolepicí fólie DIMEX se vyrábějí ve vzorech imitace dřeva, proto je jejich využití především určeno k renovaci dveří, starého nábytku, kuchyňských linek a jiných nesavých povrchů.

Podklad:

Základní zásadou při lepení speciální fólie DIMEX je nesavý, hladký a málo členitý povrch. Samolepicí fólii lze aplikovat na lakované dřevo, dřevotřísku, laminát, umakart, plech, sklo, plast apod.

Balení:

Speciální fólie DIMEX se vyrábějí v šíři 90 cm. Návin celé role je 21 m. Zákazník si v našem eshopu peknyinterier.cz může zakoupit tuto fólii i po metrech. Doporučujeme před nákupem správně vyměřit přesné rozměry a přidat na každou stranu cca 1 cm na překrytí.

Lepidlo:

K lepení speciální fólie DIMEX není potřeba žádného lepidla, protože je tato fólie samolepící a lepidlo je již naneseno na vrchní straně. Fólie obsahuje vysoce kvalitní lepidlo na vodní bázi, které se aktivuje v momentě oddělení podkladového papíru.

Nářadí:

Metr, nůžky, tužka, hadřík

Postup při lepení:

Povrch, na který chcete nalepit samolepicí fólii musí být čistý, hladký, odmaštěný, a hlavně nesavý. Drsné a savé povrchy je třeba před aplikací upravit. S fólií byste měli pracovat při pokojové teplotě.

Odměřte si plochu, na kterou budete fólii lepit a přidejte na každou stranu cca 1 cm na překrytí. Při stříhání potřebného rozměru použijte čtvetečkové značení na spodní straně speciální fólie DIMEX. Nyní stáhněte několik centimetrů ochranného papíru a položte odměřený pruh samolepicí fólie na podklad a stahujte pomalu spodní papír. Dbejte na to, aby se fólie nenatáhla. Případné bubliny propíchněte jehlou. Pokud budete samolepicí fólii lepit okraj přes okraj, stanovte si překrytí cca 5 mm. Při olepování ploch s hranou (např. stůl) nechte fólii přelepenou přes okraj asi 1 cm přibližně 12 hod. Po této době můžete fólii ořezat nožem.